SEO Restart 2015

seo-restart-2015

Včera proběhl třetí ročník konference o vyhledávání a nalézání, SEO Restart 2015, kterou pořádá Medio Interactive.

Ročník 2014 jsme navštívili všichni. Já, Adam i Lily Anička. Lilka už dávno není spící škrvně, které by přednášky prospalo, a tak se tatínek ujal celodenního hlídání, které prokládal návrhy wireframů pro klientův nový web.

3 nejpřínosnější přednášky

Jan Tichý

SEO ve světě JavaScriptu

Honza Tichý nikdy nezklame. Umí přednášet a udržet si pozornost publika. Pro SEO Restart si vybral technické téma a to si vždy ráda poslechnu.

Svou přednášku uvedl slidem:

jan-tichy-seorestart-2015

A také statusem na Twitteru od Matta Cuttse z roku 2011:

Honzovu přednášku si můžete projít zde:

Honza mluvil o vývoji vyhledávačů a jejich rozpoznání JavaScriptů ve zdrojovém kódu. Google to zvládá, Seznam zápasí.
Také upozornil na to, že Google do budoucna nechce a nebude indexovat obsah, který je na první pohled na stránce skrytý a spouští ho onLoad funkce.
K tématu onLoad si přečtěte více:

Honza zopakoval, oba vyhledávače si poradí s URL adresami s otazníkem či lomítkem. Naopak nezvládnou přelouskat URL adresy s „#“.

Před necelým rokem jsem byla na školení Google Analytics a opět doporučuji.

Zdeněk Nešpor

Data driven linkbuilding

Zdeněk Nešpor aka @Chaoticum z Medio Interactive do Konferenčního centra na Pankráci vnesl napětí, zvědavost a neotřelé přístupy k linkbuildingu z chaosu hyperdigitálního informačního vesmíru, jak se představuje na svém Twitteru.

Bílý klobouk dolů. Představil práci s vizualizačním nástrojem Gephi.

Jestli s tímto nástrojem chcete začít pracovat, jeden Zdeňkův článek najdete na TyInternety.cz: Vizualizace interního prolinkování webu pomocí nástroje Gephi. Zdeněk slíbil další články, na které se moc těším.

V rychlosti ukázal, jak tabulky SQL tabulky využívá například k různým pohledům a analýzám odkazového profilu konkurentů.

Tomáš Vyskočil

Případová studie Edna.cz

Tomáš na minulém ročníku pobavil s přednáškou: SEO nářez – historky z podsvětí, tenkrát ještě v „zeleném trikotu“ H1. Letos tomu bylo jinak, představil případovou studii „Internetového domova pro fanoušky seriálů“ – webu Edna.cz.

Tomáš mluvil o tom, jak v roce 2008 připravovali první verzi webu Edna.cz a vykašlali se přitom na SEO. Ano, je opravdu těžké dělat klíčovku pro něco, co ještě nikdo nehledá. Edna.cz přichází se seriály daleko před jejich vysíláním a ve chvíli, kdy se o ně zajímá jen pár desítek seriálomilů.

Seriál Masters of Sex a odkaz na něj umístěný v hlavičce webu Edna.cz vyhledávač Seznam potrestal vytlačením ze SERPu na pozice 60+. Trvalo, než se přišlo na příčinu. Po odstranění odkazu si Seznam přestal myslet, že se jedná o web s pornem.

edna-seo-restart-2015

Kdo na SEO Restartu dále přednášel?

Krátké přednášky zapálených řečníků (Ignite přednášky)

  • Jan Laštůvka (MonkeyData) – Jak analyzovat data z vašeho e-shopu
  • Filip Podstavec (GetFound s.r.o.) – Nepořizujte si „jen tak“ linkbuildera
  • Luboš Louženský (Giant interactive s.r.o.) – Jeden z největších serverů o hokeji, o kterém nevíte, že je reklama
  • Petr Bechyně (Collabim) – Získejte více klíčových slov
  • Martin Kůra (MartinKura.com) – SEO pro Baidu: Nezapomněli jste na 600 milionů uživatelů?
  • Kateřina Tůmová (H1.cz) – 9+1 důležitá věc, kterou jsem se v SEO naučila

SEO Restart 2015: zábava i poučení

SEO Restart 2015 byla zábavná i poučná konference. Některé přednášky byly určeny pro začínající konzultanty nebo klienty, kteří se se SEO setkávají poprvé. Vystoupilo spousta zkušených řečníků – harcovníků. Prostřídaly je pro mě nové tváře. Osobně jsem ráda, že na konferenci vystoupily SEO dámy, Marie Šťouračová a Kateřina Tůmová.

Sálem se při přednáškách může nést rozpačitý smích či vzrušené napětí. Jedno je jasné. SEO Restart 2015 je jediný a zábavný. Přijďte se příští rok podívat i vy. 🙂

Další články o SEO Restartu 2015

Přednášky na SlideShare

Pavel Ungr

Vojtěch Foukal

Honza Tichý

Martin Šimko

Marie Šťouračová

Zdeněk Nešpor

O čem ještě píšu

Napište nám komentář