Marketing Miner – specialista mezi marketingovými nástroji (1. díl)

miner-159903_1280

 

filip_podstavec-ladyvirtualPřišel čas představit vám vytuněného specialistu na extrémně náročné úlohy. Tím je nástroj Marketing Miner z dílny Filipa Podstavce. Filip nástroj spustil již na podzim minulého roku. 11. 4. 2016 oznámil příchod nové verze Marketing MineruVyberte si z cenového tarifu a vyzkoušejte:

logo-marketing-miner-2016-ladyvirtual

„6 měsíců vývoje, několik set až tisíc odpracovaných hodin a konečně je tu,“ oddychl si Filip. Jste zvědaví? Přečtěte si rozhovor s Filipem.

Co umí nový Marketing Miner?

V tomto článku nástroj krátce představím. V dalších dílech spolu projdeme jednotlivé přehledy podrobně spolu s konkrétním příkladem:

  1. KEYWORD MINER – zjistí vám informace o vložených klíčových frázích, pomůže získat nové fráze. Můžete si udělat průzkum trhu a zjistit, jaké podobné stránky – doména i konkrétní URL – se na vloženou klíčovou frázi zobrazují.
  2. DOMAIN MINER – v této části vám Marketing Miner pomůže najít informace o vlastnících webů z domén, které vložíte. Můžete také analyzovat jeden web, stačí zadat URL adresy ze sitemapy. Zjistit můžete, který obsah se nejčastěji sdílí, na jakém systému web běží nebo získáte screenshot každé URL adresy. Na základě vložených domén můžete seznam rozšířit o další podobné domény pomocí mineru Similar Websites.
  3. URL MINER  – vložíte seznam URL adres a můžete analyzovat jednotlivé URL (rychlost, kód, screenshoty). Zkontrolujete si, jestli je stránka zaindexovaná, získáte informace o obsahu jednotlivých URL (SEO onpage, počet slov, odstavců, atd.)
  4. PRODUCT MINER – vložíte seznam přesných názvů produktů (nebo EAN) a nástroj automaticky vytahá informace o tom, zda a jaké jeho produkty jsou napárovány na Heureka.cz a Zbozi.cz.

Komu se nástroj hodí?

SEO konzultantům, linkbuilderům, všem freelancerům, co mají co do činění s onlinem. Využijí ho určitě PPCčkaři a copywriteři. Také samotní vlastníci e-shopů a webových stránek. Nástroj si  rozhodně pořiďte i do online marketingových agentur.

Chcete nástroj efektivně využívat?

Filip vydává videonávody, díky kterým začnete Marketing Miner účelně využívat. I já se chystám na malého průvodce nástrojem :).  Plánuji krátké „zastávky“ v přehledech Keyword Miner, Domain Miner a URL Miner. Z uvedených přehledů vydoluji data a ty pak následně použiji tak, jak je budu chtít interpretovat sobě nebo klientovi.

Nástroj zatím zkoušejte a těšte se na pokročilé návody práce s nástrojem.

Videonávody z nástroje Marketing Miner

Průběžně budu do článku doplňovat Filipovi videonávody.

Sledujte a čtěte

Přečtete si o novém Marketing Mineru

Přečtěte si o předchozí verzi

O čem ještě píšu

Napište nám komentář