Průvodce Davida Grudla po ChatGPT

ladyvirtual-workshop-david-grudl2

Vstupujeme do éry, ve které se hranice mezi člověkem a strojem stírají. A stojí za to pochopit, jak se tyto dva světy prolínají. David Grudl, programátor a expert na AI, přichází s workshopem, který vám pomůže otevřít dveře do světa umělé inteligence.

Hurá na workshop „Začněte využívat ChatGPT naplno“

Patřila jsem mezi šťastné, prošla „tlačenkou“ a 23.11. jsem se zúčastnila Davidova prvního workshopu o umělé inteligenci ve školící místnosti v ulici Hybernské. Jeho workshop „Začněte využívat ChatGPT naplno“ představuje nejen úvod do fungování neuronových sítí, ale poskytuje i praktické návody, jak ChatGPT začlenit do každodenní práce i osobního života. David má na stránce workshopu vypsané další termíny pro workshop. Nebo můžete zkusit formu webináře.

Co je ChatGPT?

ChatGPT, model umělé inteligence vytvořený společností OpenAI, překonává tradiční očekávání od technologie. Není to jen vylepšený nástroj, je to revoluce ve zpracování jazyka, která umožňuje strojům rozumět a generovat slova, věty, příběhy a informace většinou s velkou přesností. Záleží, jaké informace dostane na vstupu a jaký očekáváte výstup. V kurzu se naučíte, jak efektivně využívat schopnosti nástroje ChatGPT pro své potřeby, přičemž si vždy musíte uvědomit nutnost kritického přístupu a ověřování poskytnutých údajů.

AI není jen o tom rozeznávat čivavu od muffinu, ale jak nám může ulehčit práci. A David vám to naservíruje s pořádnou dávkou humoru.

Jak neuronové sítě napodobují lidské myšlení?

David vás vezme nejen na oběd do nádražky 🙂, ale také na cestu pochopením, jak neuronové sítě (architektura za ChatGPT) napodobují lidské myšlení a dozvíte se spoustu zajímavostí ze samotné historie umělé inteligence.

Pochopitelné srovnáním s výběrem notebooku, kde každému parametru přiřadíte váhu, ilustruje, jak AI rozhoduje a „učí se“. V kurzu prozkoumáte, jak neuronové sítě přistupují k úlohám jako je rozpoznávání hlasu a zpracování obrazu, a jak se to liší od lidské inteligence.

Pochopitelné srovnáním s výběrem notebooku, kde každému parametru přiřadíte váhu

Na školení se dozvíte, co je to backpropagation, fine-tuning, efekt přetrénování nebo třeba Word embedding.

Budoucnost AI: Obecná umělá inteligence (AGI)

Na workshopu se seznámíte s konceptem AGI, což je forma umělé inteligence, která se dokáže učit a rozhodovat o věcech, na které nebyla předem trénována. David nabízí vhled do budoucích výzev a potenciálních průlomů v této oblasti.

Praktické využití ChatGPT

V kurzu získáte dovednosti, pro co ChatGPT použít a pro co raději ne, jak ChatGPT využít pro efektivnější práci, od automatizace rutinních úkolů, přes tvorbu obsahu, až po komplexní analýzu dat. Jestli chcete psát skvělé prompty, školení je pro vás jak dělané.

David vám ukáže, jaký je rozdíl mezi bezplatnými a placenými verzemi, „zahrajete“ si na hřišti (https://platform.openai.com/playground) a dozvíte se, jak můžete AI využít na maximum.

ChatGPT jako váš digitální společník

Na konci workshopu odcházíte s pocitem, že AI aspoň trošku rozumíte. A odnášíte si informace, které vám umožní ChatGPT využívat jako neocenitelného digitálního asistenta téměř v jakémkoliv okamžiku. Jen je potřeba umět se dobře zeptat 🙂

Ať už jste v jakémkoliv oboru nováček nebo zkušený profesionál, workshop vám pomůže prošlapat cestičku k efektivnímu využívání ChatGPT a AI obecně.

Jestli se chcete o umělé inteligenci a nástroji ChatGPT dozvědět základní, ale opravdu hluboké informace, zajděte k Davidovi Grudlovi na workshop do a odkryjte tajemství ChatGPT, abyste získali náskok v rychle se vyvíjejícím světě umělé inteligence.

Zajímavé odkazy

O čem ještě píšu

Napište nám komentář