Jaké bylo školení Roberta Vlacha z navolnenoze.cz?

ladyvirtual-skoleni-roberta-vlacha

První prosinec 2015 byl pro nás s Míšou jubilejní. Byl tomu totiž přesně rok, co jsem odešel na volnou nohu. A protože dobrá výročí se mají oslavit, koupil jsem si dárek. Školení podnikání na volné noze pod taktovkou Roberta Vlacha. A jaké bylo? Jedním slovem PECKA.

 

Proč jsem na školení šel

Protože jsem chtěl zjistit, co děláme v našem podnikání špatně. Do teď je naše Ladyvirtual.cz jedna velká jízda. Když jsem na volnou nohu v roce 2014 odcházel, měl jsem hlavu plnou otázek. Dokážu uživit rodinu? Neumřeme hlady? Nebudu se muset po pár měsících vrátit do „práce“? Po roce tvrdé dřiny už vím, že se uživit dokážeme. A to podstatně lépe, než v klasickém zaměstnání.

Tak proč jít vůbec na nějaké školení, když ta volná noha tak dobře šlape? Protože ctím zásadu, že pořád je co zlepšovat, dokud se to vyplácí.

 

Co dělám špatně a můžu to změnit

Za ten rok na volné noze si poctivě měřím veškerý odpracovaný čas v Togglu. A díky tomu vím, že až třetinu času v projektech sežere admin, který mi nidko nezaplatí. Ale co s tím? Kde zjistit, jak lépe hospodařit s časem a přitom zachovat kvalitu? Zeptat se někoho zkušenějšího, to dá rozum. Jako na zavolanou přišlo avízo Robertova školení v Praze. Nezaváhal jsem ani na vteřinu a koupil ho za zvýhodněnou cenu necelých 5 tisícovek. Díky své registraci na portálu jsem totiž dostal slevu 2 tisícovky.

 

Stojí to za ty prachy?

No jéje. Jasně že stojí. Vy všichni volnonožci, co jste na Robertově školení dosud nebyli, běžte. Čím dříve, tím lépe. Nesnažte se prošlapávat si cestu podnikatelským pralesem sami, jako já s Míšou. Bude vás to stát čas, peníze a dobrou náladu. Věřte mi.

 

Co mě potěšilo

Robert – tak zaprvé, je to profík a skvělý řečník. Když školí, jak a co dělat, věříte mu. Vše, o čem mluví, dobře zná. Prošel si tím. Možná proto se tak dobře poslouchá. Má přirozenou autoritu.

Příklady – jasně nám v nich ukazoval své postupy a dával dobré rady. Dokázal jsem se v nich najít. Díky! Mimochodem super tip na boj s bolestí zad si můžete přečíst v článku o práci na počítači ve stoje.

Osobní produktivita – tedy jak stihnout všechno včas a v pohodě. Téma, které mě z celého školení zajímalo nejvíce.

Procesy – druhé nejzajímavější téma. Neustále se opakující činnosti (řešení poptávek, vytváření nových projektů, zavádění klientů do projektové komunikace přes TeamWork…). To je přesně ten můj ADMIN. Robert se procesnímu řízení věnoval také v článku Tuning podnikání.

Knihy – snad ke každému tématu nám Robert doporučil kulervoucí knihu. Většina z nich vyšla jen anglicky. Robert ale všechny četl. Nejvíce mě zaujalo a do naší knihovny doplním tyhle kousky:

knihy-zbrane-vlivu-restart-jak-dosahnout-souhlasu

Nutno podotknout, že z celkem 3 okruhů školení (Podnikání, Profesionál, Know-how) mě nejvíce zajímalo právě to KNOW-HOW, ve kterém jsme probírali:

  • Profesionální IT – Jak mít data v bezpečí a které aplikace použít?
  • Delegování práce – Jak spolupracovat v týmu se správnými lidmi?
  • Portfolio klientů – Jak pečovat o klienty a rozšiřovat klientelu?
  • Stanovení ceny – Kolik si mám říkat za práce?
  • Vyjednávání zakázky – Jak vést co nejlépe obchodní jednání?
  • Jištění pohledávek – Dá se nějak vyzrát na neplatiče?
  • Web, blog a sociální sítě – Jak plně využít potenciál internetu? (no dobře, u tohohle jsem prokrastinoval na FB)
  • Freelance marketing – Které formy sebepropagace zvolit?
  • Finance a prevence rizik – Jak se připravit na nejhorší?
  • Sólování – Kde leží hranice mého profesního růstu?

 

Líbilo se a nejen mě

Michelle Losekoot vysekla Robertovi poklonu taky. A moc hezkou. Školení Roberta Vlacha je dobrá investice a svým závěrečným potleskem a slovy chvály to potvrdili sami účastníci.

Děkuji, Roberte

O čem ještě píšu

Napište nám komentář