LED Solution: Komplexní online marketing

Pro e-shop LED Solution jsme začali pracovat v říjnu 2015. Tehdy nás náš budoucí klient oslovil s tímto požadavkem: „Jsme prodejci kompletního LED osvětlení, od pásků, žárovek, až po veřejné a průmyslové osvětlení. Pocítil jsem potřebu nechat si poradit ve věcech jako je optimalizace našich webových stránek, linkbuilding atd. Doposud jsem řešil tyto věci sám (naši negativní zkušenost s jistým SEO šamanem nechám stranou).“

Začátek a průběh spolupráce

Nejdříve jsme pro klienta zpracovali klasifikační analýzu klíčových slov, později i SEO analýzu. Ač SEO analýza obsahovala mnohem více doporučení, realizace všech nepřipadala v úvahu. E-shop byl v té době postaven na systému, který měl svá omezení (Eshop-rychle.cz).

Přesto ale došlo k rozšíření struktury, společně jsme rozjeli odborný blog. Adam se s klientem pustil do úpravy vybraných textů a připravil i wireframy pro některé části na webu. Také jsme mysleli na mobilní uživatele.

Pro klienta získáváme od ledna 2016 do současné doby zpětné odkazy a řešíme s ním dlouhodobý rozvoj obsahu webu.

Výsledky spolupráce

V srpnu 2017 klient přechází z Eshop-rychle.cz na systém Shoptet. Hodně práce nám dala tabulka přesměrování URL adres. Eshop-rychle.cz používal nešikovné řešení pro velmi podobné (variantní) produkty, které jsme se na novém systém rozhodli sloučit. A my jsme nechtěli opomenout žádnou důležitou URL adresu. Nechat ji bez přesměrování by bylo jako nechat utéct zákazníky. Sloučení produktů byl krok do neznáma. Krok to byl ale správný.

Velmi rychle se začala lepšit viditelnost webu. Zaznamenali jsme také roustoucí trend návštěv z vyhledávačů a cca 50% nárůst při meziročním porovnání období srpen - listopad. Konverzní poměr se za stejné období zvedl o více, než 1 %.

Jak je patrné, méně vstupních stránek a lépe technicky řešená administrace e-shopu velmi pomohla. Stav indexu se dle Google Search Console zvýšil.

V prosinci 2017 se plánuje přechod slovenského e-shopu www.123led.sk z eshop-rychle.cz, taktéž na Shoptet.

 

Dodávané služby

  1. Rozsáhlá klasifikační analýza klíčových
  2. Návrh struktury
  3. Konzultace k obsahu
  4. Návrh webu – skici a wireframy
  5. Konzultace ke grafickým návrhům
  6. SEO konzultace a dlouhodobý link building (od října 2015 až do současné doby)

Wireframy

Pro klienta jsme připravili mj. i wireframy

Chcete poradit?

Napište nám!

Klient řekl

Míša je zkušená SEO konzultantka. Spolupracujeme v oblasti online marketingu déle než 2 roky. Nedávno jsme přešli s naším e-shopem pod Shoptet a Míša nám přitom pomáhala zejména po technické stránce. Teď společně přecházíme se slovenskou verzí e-shopu. Jsme spokojeni. Míša svou práci miluje, přichází s novými nápady a je důsledná a pečlivá. Super spolupráce.
Lukáš Rymer
Marketing a obchod

Proč spolupracovat s námi?

Profesionalita a lidský přístup

Jsme konzultanti a odborníci na SEO a UX. Dočkáte se od nás lidského a individuálního přístupu. Máme za sebou kampaně pro malé i větší klienty. Postarali jsme se o zlepšení jejich webů v očích robotů i návštěvníků.

Jsme tu už nějaký ten pátek

Poradíme vám, jak na web přivést více lidí a přimět je nakoupit právě u vás. Máme 10 let zkušeností, používáme selský rozum a odvádíme poctivou práci. Naše projekty a reference mluví za nás.

Máme pro vás nápad

Ať už jste náš dlouhodobý zákazník, který potřebuje jednorázovou výpomoc, nebo do online marketingu teprve „naskakujete“ a chcete pomoci s komplexním online marketingem, ozvěte se. Společně najdeme řešení.